pon-pt 8:00-18:00, sob. 8:00 - 14:00, niedz. nieczynne

skibiccy@skibiccy.pl

538 403 333

Najważniejszym symbolem świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Przystrojona ozdobami i światełkami wprowadza magiczną atmosferę i stanowi obowiązkowy element świątecznej aranżacji. Może też pełnić funkcję całorocznej dekoracji ogrodu, jeśli zdecydujesz się na zasadzenie drzewka. O czym pamiętać, planując zakup żywej choinki w Białymstoku i ja wybrać odpowiedniego iglaka? Podpowiadamy!

Choinki do ogrodu – jaką wybrać?

Nie musisz czekać do świąt, aby móc się napawać pięknem i zapachem żywej choinki. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś takie drzewko zasadził w ogrodzie i w grudniu udekorował je zgodnie z tradycją bożonarodzeniową. Wybór iglaków jest tak różnorodny, że bez problemu znajdziesz wśród nich drzewko pasujące do aranżacji Twojego ogrodu. Wszystko zależy od tego, jakiego efektu oczekujesz i jak dużą przestrzenią dysponujesz.

Jeśli chodzi o choinki, Białystok jest miejscem, gdzie w szkółce roślin zaopatrzysz się w krzewy iglaste w wielu gatunkach i rozmiarach. Na liście polecanych drzewek można umieścić mi.in.:

Planując zakup żywej choinki w Białymstoku, która będzie Ci służyć jako drzewko świąteczne i ozdoba posesji, wybierz tę sprzedawaną w donicy. Jeśli chcesz, aby spokojnie dorastała w Twoim ogrodzie, dobrym rozwiązaniem będą rośliny P9. Są one wydawane w pojemnikach o wymiarach 9×9 cm, przez co łatwo je przetransportować, a później przesadzić do gruntu.

Zakup żywej choinki w Białymstoku – na co zwrócić uwagę?

Drzewa i krzewy iglaste mają jasno sprecyzowane wymagania co do warunków uprawy. Większość iglaków preferuje gleby kwaśne, ale wśród nich znajdziesz też odmiany i gatunki, które wolą podłoże o obojętnym odczynie. Ponadto choinki lubią słoneczne stanowisko, gdyż wtedy igły wybarwiają się na atrakcyjny kolor i są mniej podatne na opadanie z gałęzi. Musisz także wziąć pod uwagę siłę wzrostu rośliny i zaplanować dla niej właściwe miejsce do sadzenia. Niektóre iglaki są w stanie w krótkim czasie osiągnąć pokaźne rozmiary i całkowicie zasłonić Ci widok za oknem lub zaburzyć rozwój pozostałej roślinności. Na zasadzenie choinki wybierz więc przestronne miejsce, uwzględniające rozłożystość pokroju.

Sprzedaż choinek Białystok – gdzie kupić drzewko?

Drzewka iglaste warto nabywać ze sprawdzonego źródła, aby mieć pewność, że roślina jest dobrej jakości. Szczególnie w okresie świątecznym, kiedy żywe choinki są najbardziej popularne, można trafić na nieuczciwych sprzedawców. Jeśli zamierzasz zasadzić iglaka w ogrodzie, a nie traktować go jako sezonową dekorację, najlepiej udać się do szkółki. Drzewka pochodzące z profesjonalnych plantacji, które prowadzą sprzedaż choinek w Białymstoku, są zdrowe i zadbane. Jest to więc najrozsądniejsze rozwiązanie, aby nabyć pięknego iglaka, a przy tym skorzystać z fachowej pomocy przy doborze odpowiedniego gatunku i odmiany.   

Żywe, zadbane choinki – zarówno cięte, jak i w donicy – możesz nabyć w jednym z naszych punktów sprzedaży w Białymstoku:  

Jaką choinkę kupić na święta Bożego Narodzenia?

Wybór żywej choinki na Boże Narodzenie to nie tylko decyzja estetyczna, ale także ekologiczna i tradycyjna. Odpowiednio wybrana i zadbana choinka przyniesie do domu niepowtarzalny klimat świąt. W naszych punktach sprzedaży proponujemy zdrowe i pachnące żywe choinki. Wśród nich:

Choinki cięte różnej wysokości:

Drzewka iglaste kopane:

W ofercie posiadamy również drzewka do przesadzania do ogrodów w okresie wiosenno-jesiennym:

Zapoznaj się z pełną ofertą choinek wraz z cennikiem: tutaj.

Zapraszamy do naszych punktów sprzedaży. Zamówienie na żywe drzewko iglaste możesz złożyć także online – poprzez komunikator WhatsApp lub poniższy formularz: