pon-pt 8:00-18:00, sob. 8:00 - 14:00, niedz. nieczynne

skibiccy@skibiccy.pl

538 403 333

Umiejętnie dobrana roślinność jest w stanie sprawić, że przebywanie w ogrodzie będzie jeszcze przyjemniejsze. Drzewa i krzewy liściaste są przede wszystkim naturalną dekoracją przestrzeni, ale mogą też wpłynąć na funkcjonalność działki. Większość jest długowiecznych, dlatego warto przemyśleć ich zakup, gdyż będą Ci towarzyszyły przez wiele lat. Podpowiadamy więc, na co zwrócić uwagę podczas wizyty w szkółce drzew i krzewów w Białymstoku i czym się kierować przy wyborze sadzonek.

Sadzonki drzew i krzewów liściastych w Białymstoku – o czym pamiętać przed zakupem?

Roślinność to najważniejszy element aranżacji ogrodowej, gdyż dzięki niej możesz zmienić przestrzeń w klimatyczne miejsce do wypoczynku. Do tego celu świetnie sprawdzą się drzewa liściaste, które w lecie dadzą przyjemny cień, a na jesień udekorują przestrzeń kolorowymi liśćmi. Powinieneś jednak mieć świadomość, że niektóre gatunki są w stanie osiągać potężne rozmiary, dlatego przy zakupie drzew liściastych w Białymstoku, powinieneś wziąć pod uwagę docelowy wzrost rośliny.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku krzewów liściastych, wśród których również występują monumentalne okazy o rozłożystym pokroju, sięgającym nawet kilka metrów wysokości. Jeśli dysponujesz niewielkim ogrodem, w którym dodatkowo uprawiasz inną roślinność, musisz więc szczególnie ostrożnie podchodzić wyboru drzew i krzewów liściastych. Przed zakupem sadzonki warto także sprawdzić, jakie wymagania ma dany gatunek, gdyż może się okazać, że nie będziesz mógł stworzyć roślinie właściwych warunków do rozwoju. Należy również pamiętać, że sadzenie drzew i krzewów w ogrodzie musi odbywać według określonych wytycznych, co do terminu i sposobu przygotowania podłoża.

Jakie drzewa liściaste do ogrodu w Białymstoku?

Różnorodność dostępnych gatunków i odmian drzew i krzewów liściastych w sklepie z sadzonkami w Białymstoku sprawia, że możesz precyzyjnie dobrać roślinę do własnych preferencji. Różnią się one od siebie przeznaczeniem, tempem wzrostu, walorami estetycznymi, a także terminem dojrzewania. Dużą popularnością cieszą się szybko rosnące drzewa do ogrodu, które w krótkim czasie osiągają docelowe rozmiary. Do tej grupy zalicza się m.in.:

Warto także zwrócić uwagę na drzewa owocowe z odkrytym korzeniem w Białymstoku, które również należą do gatunków liściastych i mogą pełnić funkcję praktycznej dekoracji.

Jakie krzewy liściaste do ogrodu w Białymstoku?

Podobną różnorodnością charakteryzują się krzewy liściaste, wśród których znajdziesz gatunki płożące, z rozłożystym pokrojem lub w formie pnączy. Niektóre z nich są zimozielone, co oznacza, że nie gubią liści i przez cały rok zachwycają atrakcyjnym wyglądem. Ze względu na łatwą uprawę i wysokie walory estetyczne, dużą popularnością cieszy się:

Krzewy liściaste mogą być świetną alternatywą, jeśli w Twoim ogrodzie nie masz wystarczająco miejsca na posadzenie okazałego drzewa.

Gdzie kupić najlepsze odmiany drzew i krzewów w Podlaskiem?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup sadzonek z profesjonalnej szkółki, która zajmuje się sprzedażą drzew i krzewów liściastych w Białymstoku i na terenie województwa podlaskiego. To gwarantuje, że rośliny są zdrowe i właściwie pielęgnowane, dzięki czemu nie ryzykujesz, że dostaniesz sadzonkę złej jakości, która nie będzie prawidłowo się rozwijać.