pon-pt 8:00-18:00, sob. 8:00 - 14:00, niedz. nieczynne

skibiccy@skibiccy.pl

538 403 333

Przy planowaniu zagospodarowania przestrzeni ogrodowej warto uwzględnić krzewy iglaste. Rośliny te cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją wszechstronność i wiele możliwości wykorzystania w aranżacji posesji. Podczas wizyty w szkółce krzewów iglastych w Białymstoku szybko zauważysz, że iglaki występują w wielu gatunkach i odmianach. Podpowiadamy więc, jak wybrać najlepsze sadzonki do ogrodu i na co zwrócić uwagę przy zakupie!

Krzewy iglaste – dlaczego warto mieć je w ogrodzie?

Iglaki są stałymi bywalcami przydomowych ogrodów i trudno się temu dziwić, gdyż niosą za sobą wiele zalet. To uniwersalne rośliny przystosowane nawet do trudnych warunków i większość z nich nie potrzebuje poświęcania dużo czasu na specjalne zabiegi pielęgnacyjne. Ponadto świetnie się komponują z pozostałą roślinnością, dlatego, jeśli zaplanowałeś zakup drzew i krzewów liściastych w Białymstoku, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zasadził je w towarzystwie iglaków.

Na uwagę zasługuje też ogromna różnorodność gatunków i odmian, dzięki czemu masz szansę znaleźć krzewy iglaste, idealnie dopasowane do parametrów przestrzeni. Zanim poznasz najlepsze propozycje do zasadzeń ogrodowych, zobacz, jakie jeszcze korzyści osiągniesz, decydując się na uprawę iglaków przed domem:

Warto także wspomnieć, że krzewy iglaste charakteryzują się ogromną różnorodnością pod względem wielkości, kształtu pokroju czy koloru igieł. Bez problemu znajdziesz więc iglaka, który będzie pasował do Twojego ogrodu i skomponuje się z pozostałą roślinnością.

Najlepsze gatunki i odmiany krzewów iglastych w Białymstoku

Większość krzewów iglastych jest dość tolerancyjna pod względem gleby i stanowiska, ale należy pamiętać, że poszczególne rośliny mogą mieć specyficzne potrzeby. Przed zakupem sadzonek krzewów iglastych w podlaskim, warto zapoznać się z wymaganiami danej odmiany i przygotować dla niej odpowiednie miejsce. Jeżeli dysponujesz ograniczoną przestrzenią przed domem i zastanawiasz się, jakie iglaki do małego ogrodu będą odpowiednie, mamy dla Ciebie kilka propozycji. Do krzewów iglastych, które nie osiągają dużych rozmiarów, należą m.in.:

Gdy planujesz wykorzystać krzewy iglaste jako żywopłot, powinieneś zwrócić uwagę na odmiany kolumnowe. Są one w stanie osiągnąć dużą wysokość, ale zazwyczaj mają wąski pokrój, przez co nie zajmują wiele miejsca. Wśród nich można wymienić np.:

Zaletą tych krzewów iglastych jest też szybki wzrost, dzięki czemu już po kilku latach będziesz mógł się cieszyć okazałym żywopłotem.

Sadzonki krzewów iglastych Białystok – gdzie kupić?

Bez względu na to, na jaki gatunek i odmianę krzewów iglastych w Białymstoku się zdecydujesz, zawsze kupuj je ze sprawdzonego źródła. Tylko wtedy możesz być pewny, że otrzymasz sadzonkę zadbaną i zdrową, co ułatwi jej ukorzenienie się w gruncie. Ponadto w profesjonalnej szkółce, która prowadzi sprzedaż krzewów iglastych na Podlasiu, pracują doświadczeni fachowcy. Możesz więc liczyć na kompleksowe doradztwo w doborze odpowiedniej odmiany.