pon-pt 8:00-18:00, sob. 8:00 - 14:00, niedz. nieczynne

skibiccy@skibiccy.pl

538 403 333

Wybierając rośliny do ogrodu warto uwzględnić byliny, dzięki którym stworzysz efektowne kompozycje urozmaicające przestrzeń. To rośliny wieloletnie, które zimują w gruncie, by na wiosnę rozkwitnąć w pełnej krasie i swoją obecnością udekorować ogród. Poszczególne gatunki i odmiany różnią się od siebie kształtem i kolorem kwiatów, dlatego bez problemu dopasujesz je do aranżacji ogrodu.

Letnie byliny ogrodowe – pięknie kwitnące rośliny

Wiosną i latem ogród prezentuje się najbardziej efektownie, gdyż wtedy większość roślin wchodzi w intensywny okres wegetacji i kwitnienia. To także wzmożony czas pracy dla ogrodników, którzy muszą zbierać plony wydane przez drzewka owocowe oraz zadbać o pielęgnację pozostałej roślinności. Najpiękniejszą ozdobę stanowią jednak kwiaty byliny obsypane mnóstwem ozdobnych, często pachnących kwiatostanów. Przyciągają wzrok atrakcyjną formą oraz kolorystyką, dlatego są chętnie wykorzystywane do tworzenia wielobarwnych rabat. Niestety, niektóre z nich szybko przekwitają, tracąc swój urok. Jeśli więc planujesz wizytę w szkółce, aby zakupić byliny w Białymstoku, które przez całe lato będą pięknie kwitły, powinieneś zwrócić uwagę na te gatunki i odmiany:

Wieloletnie byliny przy zapewnieniu właściwych warunków, są w stanie kwitnąć nawet do późnej jesieni. Jako przykład może posłużyć np. Gailardia wielokwiatowa, występująca w licznych odmianach, takich jak Spintop Red czy Spintop Yellow Touch. Różnią się one kolorem kwiatów, wśród których przeważają odcienie czerwonego, pomarańczowego i żółtego. Wyżej wymienione rośliny również zaliczają się do bylin ogrodowych długo kwitnących, dlatego będą zdobić ogród przez cały sezon.

Jesienne kwiaty byliny – długo kwitnące rośliny ogrodowe

Twój ogród może się równie efektownie prezentować przez całą jesień, jeśli wybierzesz odpowiednie rośliny. Jesienne byliny ogrodowe będą świetnym urozmaiceniem przestrzeni na tle drzew i krzewów liściastych, które przed zimą wybarwiają się na złociste odcienie. Cechują się dużą wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, dlatego nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych zachowają swój atrakcyjny wygląd. Nie wymagają też skomplikowanej pielęgnacji, przez co byliny są doskonałym rozwiązaniem dla początkujących. Które byliny ogrodowe kwitną przez całą jesień?

Jeśli chcesz, aby Twój ogród pięknie wyglądał również zimą, ciekawym pomysłem będzie wykorzystanie traw ozdobnych. Zimozielone byliny wieloletnie nie tracą swoich walorów estetycznych wraz z zakończeniem sezonu i możesz je wykorzystać do stworzenia kompozycji wraz z krzewami iglastymi. Przykładem takiej rośliny jest np. Turzyca Oszimska, występująca w odmianach Greenwell czy Maxigold. Wraz z nadejściem zimy jej liście wybarwiają się na brązowy lub oliwkowy kolor, który będzie efektownie kontrastował z bielą śniegowego puchu.

Najpiękniejsze byliny– sprzedaż Białystok

Roślinność ogrodową warto nabywać u sprawdzonych sprzedawców, którzy prowadzą profesjonalne szkółki z sadzonkami. Odwiedzając stacjonarny sklep z kwiatami bylinami w Białymstoku możesz liczyć na fachową pomoc w doborze roślin i otrzymać cenne wskazówki na temat pielęgnacji. Masz też możliwość zweryfikowania stanu zakupionych sadzonek, dlatego nie ryzykujesz, że otrzymasz słabej jakości byliny ogrodowe z nieznanego źródła.