pon-pt 8:00-18:00, sob. 8:00 - 14:00, niedz. nieczynne

skibiccy@skibiccy.pl

538 403 333

Umiejętnie dobrana roślinność pozwoli Ci się cieszyć pięknym ogrodem przez cały rok. Niektóre krzewy ozdobne efektownie się prezentują nie tylko podczas kwitnienia, ale i zachwycają atrakcyjnym pokrojem czy dekoracyjnym ulistnieniem. Wybraliśmy kilka najciekawszych propozycji najpiękniejszych krzewów ozdobnych ze szkółki roślin w Białymstoku, które oczarują Cię swoim wyglądem i nie przysporzą problemów z pielęgnacją.

Najpiękniejsze krzewy do ogrodu – jakie wybrać?

Nawet niewielki ogród może stać się idealnym miejscem do wypoczynku, jeśli zadbasz o jego właściwą aranżację. Kluczową rolę odgrywa roślinność, która nie tylko odpowiada za efekt estetyczny, ale i może wpłynąć na funkcjonalność przestrzeni. Jako przykład mogą posłużyć rośliny na żywopłot, dzięki którym zapewnisz sobie więcej prywatności i udekorujesz posesję. Zazwyczaj są to gatunki zimozielone, które nie gubią liści lub na zimę wybarwiają się na atrakcyjny kolor.

Jeżeli zależy Ci na całorocznej i funkcjonalnej ozdobie, najlepszym rozwiązaniem będą krzewy iglaste. Nie jest to jednak regułą, gdyż najpiękniejsze krzewy do ogrodu znajdziesz również wśród roślin liściastych, o efektownie przebiegającym kwitnieniu, a nawet owocowaniu. Ciekawą propozycję stanowią także byliny, które należą do roślin wieloletnich i są chętnie wybierane do tworzenia wielokolorowych rabat. W tej kategorii mieszczą się także długo kwitnące krzewy ozdobne, a mnogość dostępnych odmian i gatunków pozwoli Ci znaleźć rozwiązanie idealnie pasujące do aranżacji ogrodu.

Krzewy ozdobne kwitnące – katalog najpiękniejszych roślin

Wbrew pozorom znalezienie odpowiednich krzewów ozdobnych wcale nie jest takie proste, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem. Stworzyliśmy więc krótką listę najpiękniejszych krzewów do ogrodu, które wyróżniają się atrakcyjną formą oraz efektownie przebiegającym kwitnieniem. Wśród nich na uwagę zasługują m.in.:

To pięknie i długo kwitnące krzewy liściaste, które zachwycą Cię bogactwem kolorowych kwiatów. Większość z wyżej wymienionych gatunków jest miododajnych, przez co przyciągają owady zapylające, niezbędne do prawidłowego rozwoju roślinności.

Iglaste krzewy do ogrodu wieloletnie

O dekoracyjności rośliny nie muszą decydować kwiaty, gdyż równie efektownie prezentują się iglaste krzewy ozdobne do ogrodu. Ciekawe odmiany iglaków do małych ogrodów i stworzenia efektownych kompozycji na większych posesjach to m.in.:

Zaletą iglaków jest to, że większość z nich należy do roślin zimozielonych. Będą więc krzewami ozdobnymi do ogrodu, które przez cały rok udekorują przestrzeń przed domem.

Krzewy ozdobne do ogrodu – Białystok

W sklepie z drzewami i krzewami ozdobnymi w Białymstoku znajdziesz mnóstwo odmian i gatunków roślin o atrakcyjnym wyglądzie. Pamiętaj jednak, że walory estetyczne to nie wszystko, gdyż przy zakupie powinieneś także zwrócić uwagę na potrzeby danej rośliny. Poszczególne krzewy ozdobne do ogrodu mają konkretne wymagania co do gleby, stanowiska czy sposobu pielęgnacji.

Jeśli nie jesteś pewny, czy poradzisz sobie z uprawą konkretnej odmiany, warto zaczerpnąć porady u specjalistów. W szkółce roślin w Białymstokupracują doświadczeni fachowcy, którzy pomogą Ci wybrać odpowiednie sadzonki i podpowiedzą, w jaki sposób je właściwie pielęgnować.