pon-pt 8:00-18:00, sobota 8:00-16:00

skibiccy@skibiccy.pl

538 403 333

W ostatnich latach coraz częściej w naszych ogrodach przy domu lub na działkach gości borówka amerykańska. Polacy z roku na rok coraz bardziej doceniają zarówno wartości smakowe, jak i wartości odżywcze borówki amerykańskiej. Decydując się na posadzenie w naszym ogrodzie przy domu lub na działce musimy wiedzieć, że za owocowanie i smak owoców odpowiadają sadzonki borówki Białystok, którą zasadzimy. Sadownicy zalecają, by posadzić w naszym ogrodzie kilka odmian borówki. W okresie kwitnienia dojdzie do krzyżowego zapylenia i dzięki temu nasze owoce zyskają więcej owoców. Same owoce borówki będą też większe i na pewno smaczniejsze. Różne gatunki mają inny czas owocowania. Dzięki temu wydłużymy sezon zbiorów i dłużej będziemy mogli cieszyć się smakiem tego owocu. Jeżeli dobrze zaplanujemy nasze poletko z borówkami, będziemy mogli cieszyć się dojrzałymi owocami od lipca do października. Nie możemy również sadzić borówek blisko siebie. Sadzonki borówki Białystok w przydomowym ogrodzie powinny być sadzone w rzędzie w odstępach jednometrowych.

Nawet na niewielkiej działce można z powodzeniem zdecydować się na sadzonki borówki Białystok. Wiele osób, które dysponują ograniczoną przestrzenią decyduje się na uprawę roślin jagodowych, a borówka amerykańska jest jedną z najczęściej wybieranych roślin tego gatunku. Borówka wysoka jest rośliną, która nie tylko pięknie wygląda, ale daje także pyszne i zdrowe owoce. Warto mieć te krzewy w swoim ogrodzie. Jeśli wybierzemy odmiany owocujące w różnym czasie oferowane przez sprzedaż sadzonek borówki Białystok, będziemy mogli delektować się pysznymi, ciemnoniebieskimi jagodami od początku lipca aż do października.

Co warto wiedzieć o borówce przed zakupem sadzonki borówki Białystok? Borówka wysoka zwana borówką amerykańską pochodzi z Ameryki Północnej. Jako gatunek została przydzielona do rodziny roślin wrzosowatych. Jej krzewy dochodzą nawet do wysokości 3 metrów. Pędy borówki są wzniesione i wyrastają z pąków u podstawy krzewu. Pędy jednoroczne są zielonkawe, a w następnych latach pokrywają się spękaną korowiną. Borówka kwitnie w drugiej połowie maja, natomiast jej jagody dojrzewają od lipca do końca września. Decydując się na sadzonki borówki Białystok należy pamiętać, że korzenie tej rośliny mimo, iż są bogato rozgałęzione zalegają bardzo płytko. Skutkuje to koniecznością zwrócenia uwagi na wilgotność gleby

Borówka amerykańska wymaga słonecznego stanowiska, wilgotnej gleby, kwaśnego podłoża i regularnego przycinania – jeśli zapewnimy jej odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju, odwdzięczy się obfitym owocowaniem. Zapraszamy do sprzedaż sadzonek borówki Białystok. Każdy klient znajdzie u nas odmianę borówki, która będzie odpowiadała jego oczekiwaniom Borówka amerykańska jest rośliną stosunkowo łatwą w uprawie. Dlatego też każdy może zawitać do sprzedaż sadzonek borówki Białystok.

Jakie są korzyści płynące dla naszego zdrowia z kupna sadzonki borówki Białystok? Borówka amerykańska wyróżnia się wieloma dobroczynnymi efektami wywieranymi na nasz organizm. Sadzonki borówki Białystok cenione są ze względu na walory smakowe owoców, a także dużą zawartość witamin, soli mineralnych oraz udokumentowany pozytywny wpływ na zdrowie. Borówka amerykańska wyróżnia się również wysoką zawartością potasu, fosforu, wapnia, magnezu, sodu, żelaza, selenu oraz cynku. Zawiera także znaczącą ilość polifenoli, fitoestrogenów, antocyjanów oraz błonnika. Usługa sprzedaż sadzonek borówki Białystok jest idealnym rozwiązaniem dla osób przebywających na diecie oraz diabetyków, gdyż indeks glikemiczny tego owocu wynosi 55. Decydując się na kupno rośliny w sprzedaż sadzonek borówki Białystok musimy mieć na względzie to, że nie jest ona owocem łatwym w uprawie. Jej hodowla wymaga czasu oraz przestrzegania wielu zasad. Szczególnie ważny jest rodzaj gleby, powinna mieć odczyn silnie kwasowy oraz być glebą próchniczą. Do nawadniania sadzonki borówki Białystok stosuje się wodę z naturalnych zbiorników, którą wcześniej należy zakwasić. Równie ważne jest nawożenie roślin kupionych w sprzedaż sadzonek borówki Białystok, w tym celu stosowane są wyłącznie nawozy kwaśne, takie jak siarczan amonu, siarczan potasu, siarczan magnezu. Krzewy borówki amerykańskiej osiąga wysokość około 2 m i są odporne na mrozy, jednakże najlepiej sadzić je jesienią.